Domáci extrúder Felfil

Domáci extrúder Felfil

Hodnotenie produktu: 3/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Domáci extrúder na výrobu 3D filamentov

720 € s DPH

600 €

Dostupnosť: Dodanie 2-3 týždne

Výrobca: Felfil

Predstavujeme vám domáci extrúder na výrobu 3D filamentov z rôznych polymérnych materiálov. Príncípom tejto "mašinky" je výroba vlastných 3D filamentov v rôznych farbách, či odtieňoch podľa vlastného uváženia. Rýchlosť výtlačku filamentu je v priemere 1,15m/minútu v závislosti od pretavovaného materiálu. ABS má vyššiu rýchlosť extrúzie, PLA nižšiu. Pri 4 hodinách prevádzky (viac info v návode) je možné vyrobiť v priemere až 240m a viac filamentu čo zodpovedá približne 0,5kg návinu. 

Čo je vlastne výhodou tohto zariadenia ?

 

V prvom rade nezávisloť od dodávateľov hotových filamentov. Filament, ktorý potrebujete si vytlačíte sami. 

Druhou nesmierne dôležitou výhodou je možnosť tvorby vlastných odtieňov filamentov. 

Tretia výhoda úzko súvisí s tou druhou. Stalo sa Vám, že po kúpe hotového filamentu ostali na špulke jeho nevyužité či nespotrebované zvyšky, ktoré máte možno ešte do dnes ? S týmto zariadením sa takému problému vyhnete. Podstatou je, že na výrobu filamentu máte možnosť zakúpiť si tzv virgin materál ako nosný polymér, ktorý je zväčša číry alebo biely a do tohto virgin materiálu primiešate ofarbený polymér v určitom %. Pretavením v domácom extrúderi si takto vyrobíte filament požadovanej farby. Namiešate si vždy len tolko materiálu koľko potrebujete a tým pádom šetríte peniaze za nespotrebované filamenty. Samozrejme, nič nie je až také jednoduché ako sa možno na prvý pohľad zdá a na dosiahnutie požadovaných farebných odtieňov bude nutné previesť viacero skúšok a testov. V prípade potreby sme tu pre Vás a radi Vám poradíme prípadne usmerníme. 

Zariadenie je stále vo fáze zdokonaľovania a aj na náš podnet výrobca Felfil príde s kalibračným zariadením a navijákom so špulkou, aby bol návin filamentu čo najjednoduchší. Tento doplnok k zariadeniu by mal uzrieť svetlo sveta už koncom marca 2019 :)

Taktiež upozorňujeme na fakt, že toto zariadenie nie je v štýle "plug and play" čiže nie je pre bežného užívateľa, ale je pre technicky zdatnejších nadšencov, ktorí sa neboja experimentovať a ktorí rozumejú aspoň základom fyzikálneho spracovania polymérov. 

 

Všetky technické parametre: (viď návod na používanie )

 

S prácou Vám pomôžu aj videá vývojárov tohto zariadenia

 

 

Návod na kalibráciu Filamentu na priemer 1,75 MM

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie